Co dělat, když přecházím na BARF?

Rozhodli jste se krmit psa ze současného způsobu krmení a vrátit se k přírodě. Pak si můžete vybrat ze dvou základních způsobů přechodu na tuto stravu. Ničeho se nebojte a nenechte se zastrašit pestrostí této stravy a určitým nekomfortem pro vás. Krmení BARFem je sice složitější, ale odměnou vám bude špičkově vypadající pes plný vitality.

Nechte se tedy vézt základními kroky a ničeho se nebojte. Krmení naším BARFEM je prostě SUPER!

Dávkování:

DOSPĚLÝ PES:
Dospělému psu v normální kondici stačí 2 - 3 % jeho SOUČASNÉ váhy jako krmná dávka.

Dospělému psu v tučné kondici  ( požadujeme redukci váhy směrem dolů ) stačí 2 - 3 % jeho POŽADOVANÉ váhy jako krmná dávka.

Dospělému psu v nízké kondici ( požadujeme redukci váhy směrem nahoru) je zapotřebí podat 2 - 3 % jeho POŽADOVANÉ váhy jako krmná dávka.

SENIOR:
Psímu seniorovi můžeme dávku počítat stejně, jako dospělému. Musíme ale citlivě reagovat na projevy stáří.

ŠTĚNĚ:
Štěně potřebuje cca 3 - 7% své předpokládané váhy v určitém časovém horizontu. Čím je starší, tím je procento nižší. Na 3% se dostáváme přibližně v roce věku.

 

  1. Možnost – Přejděte rovnou na BARF tím způsobem, že ihned začnete krmit pouze LIBOVÝM masem na menší kousky po první tři dny, které je smícháno např. s jablky, brokolicí, chrupavkou atd. Strava by neměla obsahovat minimálně 3 týdny žádné kosti. Na toto období můžete použít naši řadu Komplet. Potom již můžete libovolně krmit čímkoliv z naší nabídky.
  2. Možnost – Vhodnější pro starší psy. Nechte psa jeden den vyhladovět. Druhý den začněte krmit naším výrobkem Komplet.  a to po 3 týdny. Pak již můžete libovolně krmit čímkoliv z naší nabídky.

Upozornění: Pes nesmí hroznové víno, avokádo a větší množství rajských jablek.